Fen ve Teknoloji Koleji

Okulumuzla ilgili detaylı bilgi almak ve avantajlı kayıt fırsatlarından yararlanmak için formu doldurun, sizi arayalım.

nedenbiz-dikey

Geleceğin Eğitimi Bugünden Mesafe’de

Öğrencilerimizi yurtdışı ve yurt içerisinde iyi bir akademik kariyer yapmak üzere hazırlayan okulumuz tam bir proje okulu olma özelliği taşıyor. STE+AM eğitim sistemini benimsemiş okulumuz bünyesinde, lego atölyesinden robotik atölyesine, 3D yazıcıların ve bulunduğu tasarım atölyesinden bilişim atölyesine her türlü atölye imkanı bulunuyor. Geleceğin dili kodlama okulumuzda adeta ana dil olarak öğretiliyor.

Yurtdışı üniversitelerinin önemli kabul şartlarından olan proje yapımı ve proje yarışmaları okulda ki sistemin özünü oluşturuyor. Öğrencilerin her dönem bir proje içerisinde yer almaları sağlanıyor.  Eğitimleri süresince yurtdışı tecrübesi kazanan öğrencilerimizin, dünya vatandaşı olmalarını sağlıyoruz.

Eğitim Programımız

1 yıl İngilizce eğitimi gören öğrencilerimizi yurtdışında yapılan yarışmalara, projelere ve konferanslara hazırlıyoruz. Hazırlık süresince öğrencilerimiz İngilizce yanı sıra, ikinci bir yabancı dil eğitimi de alıyorlar. Dil eğitimi ile birlikte Türk Dili, matematik, ileri fizik, bilim tarihi dersleri görüyorlar.

10. sınıftan itibaren öğrencilerimize kariyer tercihleri doğrultusunda genetik, bilişim, girişimcilik ve inovasyon üzerine seçmeli ders programları hazırlayarak, öğrencilerimizin akademik kariyerleri yanı sıra, üniversite sonrasına da en iyi şekilde hazırlanmaları sağlıyoruz. Bu dersler sayesinde öğrencilerimizi problem çözme yeteneğine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlıyoruz.

SEÇMELİ DERSLER:

  • Proje Hazırlama
  • Diksiyon ve Hitabet
  • Grafik ve Animasyon
  • Genetik Bilimine Giriş
  • Java ile Programlama(Robot)
  • Mekatronik Sistemleri
  • Organik Kimya
  • Bilgisayar Programlama

Ayrıca; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Yabancı dil dersleri de ek saatlerle desteklenir.

anasayfa-kayit-res

İyi bir eğitim herkesin hakkı

Eğitim 4.0

Google Classroom ile öğrencilerimiz derslerini okul haricinde de takip edebilmekte ödevlerini, dokümanlarını ve ders notlarını senkron halinde tutabilmektedirler. Öğretmenler ödev grubu oluşturmakta, projeleri takip edebilmekte ve grup halinde çalışabilmektedirler.

googleclass

Her yarıyıl içerisinde en az bir proje

Okulumuzda bütün öğrencilerin her yarıyıl içerisinde en az bir projede yer alması sağlanacak ve bu projeler kapsamında okulumuzda bulunan tüm laboratuvarlar ve atölyeler öğrencilerimizin hizmetinde olacaktır.

Bu sayede okulumuzu tam bir proje okulu haline getirerek, öğrencilerimizin yaşam boyu kullanacakları bilgileri, söz konusu projeler ışığında tecrübe etmelerini hedeflemekteyiz. Projeleri gruplar  halinde tasarlarken, geliştirirken ve hayata geçirirken öğrencilerimizin takım çalışmasını ve paylaşmayı öğrenmelerini amaçlamaktayız.

robotik2

Şeffaf Eğitim Modeli

Okulumuzda  duvarsız  eğitim  anlayışıyla ‘‘ Şeffaf Eğitim Modeli ‘’ benimsenmiştir. Bu yüzden sınıflarımızın tamamında  –öğrencilerimizin oturduğu noktaya göre- sağ ve sol duvarlar camdan oluşmaktadır. Gün ışığından daha fazla yararlanabilmek için sınıflarımızın mimarisi galeri boşluğunu   görecek şekilde planlanmıştır.

sinif0