Teknoloji Koleji

Okulumuzla ilgili detaylı bilgi almak ve avantajlı kayıt fırsatlarından yararlanmak için formu doldurun, sizi arayalım.

nedenbiz-dikey

Çünkü alternatifsiz,

Bizler içinde bulunduğumuz gelişim ve değişim çağında, ulusumuzu ve insanlığı ileriye taşıyabilmek için bilim ve teknoloji adına çok ciddi adımlar atılması gerektiği inancındayız. Bu doğrultuda, eğitim inisiyatifini amaç edinerek içinde bulunduğu çağı anlayabilen, ona kolaylıkla adapte olabilen, yüksek nitelikli, lider bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için Bursa’da ilk ve tek devlet destekli özel teknoloji lisesini kurduk. Böylece öğrenci odaklı yapımız ve öğrencinin kendi geleceğine yön verebileceği birçok teknolojik ve sosyal programımız ile ilimizde alternatifi olmayan tek okul olduk.

Devlet destekli özel teknoloji lisesi,

Özel teknoloji liselerine verilen teşvik kapsamında öğrencilerimiz, 4 yıl boyunca devlet garantisi dahilinde devlet destekli olarak eğitim göreceklerdir. Kayıt hakkı kazanan tüm öğrencilerimize istisnasız teşvik çıkmaktadır.

anasayfa-kayit-res
universiteodakli

Üniversite odaklı bir eğitim,

Mesafe Koleji olarak bizim için öğrencilerimizin tamamını bir üst öğrenim kurumuna yerleştirmek esastır.

Üniversiteyi kazanabilecek nitelikte bireyler yetiştirmek maksadıyla kurumumuzda  fiziki, teknolojik ve akademik  altyapımız mevcuttur. Bu sayede öğrencilerimiz, okulumuzdan mezun olduktan sonra üniversite eğitimlerine istedikleri bölümde devam edebilirler. Okulumuzdan mezun oldukları bölümle ilgili tercih yaptıklarında ise birçok üniversitede ek puan avantajı yaşarlar. Özel Mesafe Koleji’nde aldıkları eğitim ile de üniversiteye bir adım önde başlarlar.

Başarılı ve nitelikli bir öğrenci profili,

Okulumuza kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizden en büyük beklentimiz, başarılarını okulumuzda okudukları süre boyunca devam ettirmeleri olacaktır. Bu sebeple öncelikle 9. sınıftan 10. sınıfa geçerken öğrencilerimizin alan seçimi yapabilmek için 70 puan ortalamasını tutturmaları gerekecektir. Daha sonraki senelerde de bir zayıf dersten fazla zayıfı olan öğrencilerin okul ile ilişiği kesilecek, bu şekilde okulumuzdaki öğrenci profilimizin sadece okulumuza  girişte değil daima başarılı bir grafik çizmesi sağlanacaktır.

basariliogrenciprofili

İyi bir eğitim herkesin hakkı

4 sene devlet teşviği

Okulumuz, kayıt olan tüm öğrencilerimiz için 4 sene boyunca teşviklidir. Organize Sanayi Bölgeleri sınırları dahilinde bulunan özel teknoloji liselerine verilen teşvik kapsamında öğrencilerimiz okudukları süre boyunca devlet garantisi dahilinde teşvikli okuyacaklardır. Okulumuza kabul edilen hiçbir öğrencimizin devlet desteği okulumuzda okuduğu sürece kesilemez.  

googleclass

Her yarıyıl içerisinde en az bir proje

Okulumuzda bütün öğrencilerin her yarıyıl içerisinde en az bir projede yer alması sağlanacak ve bu projeler kapsamında okulumuzda bulunan tüm laboratuvarlar ve atölyeler öğrencilerimizin hizmetinde olacaktır.

Bu sayede okulumuzu tam bir proje okulu haline getirerek, öğrencilerimizin yaşam boyu kullanacakları bilgileri, söz konusu projeler ışığında tecrübe etmelerini hedeflemekteyiz. Projeleri gruplar  halinde tasarlarken, geliştirirken ve hayata geçirirken öğrencilerimizin takım çalışmasını ve paylaşmayı öğrenmelerini amaçlamaktayız.

robotik2

Şeffaf Eğitim Modeli

Okulumuzda  duvarsız  eğitim  anlayışıyla ‘‘ Şeffaf Eğitim Modeli ‘’ benimsenmiştir. Bu yüzden sınıflarımızın tamamında  –öğrencilerimizin oturduğu noktaya göre- sağ ve sol duvarlar camdan oluşmaktadır. Gün ışığından daha fazla yararlanabilmek için sınıflarımızın mimarisi galeri boşluğunu   görecek şekilde planlanmıştır.

sinif0