Geri

Kurucumuz

AnaSayfaAlaeddin DAĞLI

Alaeddin DAĞLI

Alaeddin Dağlı, 1959 yılında Bilecik'in Pazaryeri köyünde doğmuştur. İlk ve ortaokul eğitimini Bursa'da tamamladıktan sonra, baba mesleği olan tekstil sektörüne ilgi duyarak eğitimini bırakıp iş hayatına atılmıştır. Genç yaşta başladığı iş hayatında büyük başarılar elde etmiştir. Kestel Organize Sanayi Başkanlığı ve Bursa Ticaret Sanayi Odası yönetim kurulu üyelikleri yapmıştır.

Kendi sermayesi ile kurduğu Adak Tekstil, Bursa'nın önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir.

İş insanlarının sürekli şikayet ettikleri "doğru yetiştirilmiş eleman" sorununa çözüm bulmak amacıyla taşın altına elini koyarak Kestel bölgesinin birinci Bursa’nın sayılı büyüklükteki okulunu, Mesafe Koleji'ni yapmak adına harekete geçti. Okulda amaç sadece öğrenci yetiştirmek ya da ara eleman yetiştirmek değildi. Aynı zamanda milli manevi değerlerini bilen yaşayan ve sahip çıkan bireyler yetiştirmekti. Bu düşünceden hareketle Mesafe Koleji öğrencilerinin geleceğe hazırlanması, her öğrencinin potansiyelinin olduğu ve sadece akademik derslerle sınırlı kalması şeklinde olmamalıydı. Bu yüzden, onların karakter gelişimine de odaklanan bir sistem oluşturuldu. Öğrencilerin içindeki yetenekleri keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak için okulun sadece bir eğitim kurumu olarak değil, aynı zamanda bir yaşam merkezi olarak tasarlamasını istedi ve yaptı.

Alaeddin Bey'in en önemli vizyonu olan "Geleceği bugünden yakalamak" düşüncesinin içini; öğrencilerin teknolojiye hakim, yaratıcı düşünen ve liderlik vasıflarına sahip bireyler olarak yetiştirilmeleri düşüncesini her çalışanın taşımasını arzuladı.

Çocuklarını güvenle eğitim alabileceği bir ortam sunmak adına 12 bin metrekarelik kapalı alanda, mesleki atölyelerle donatılmış sınıflar ve burada bin sekiz yüz öğrencinin eğitim alabileceği bir imkanı hazırladı. Bütün bunların profesyonel bir kadro yapılaması ile oluşturulması adına hiçbir maddi manevi fedakarlıktan kaçınmayan Alaaddin Bey, öğrencilerin rahatlıkla teslim edilebileceği ve mezun olduklarında ister Türkiye'nin ve Avrupa'nın önemli üniversitelerine isterlerse de hemen iş ve çalışma hayatına atılabilecekleri donanıma sahip bireylerin yetiştiği bir okul olmanın heyecanı ve mutluluğunu gururunu taşımaya devam ediyor.

Alaeddin Dağlı dört çocuk babasıdır.

Adak Tekstil Aş ve Asri Eğitim AŞ'nin yönetim kurulu başkanlıklarını yürütmektedir.