Geri

Proje ve Yarışmalar

AnaSayfaProje ve Yarışmalar

ERASMUS PROJELERİ

Öğrencilerimizin yabancı dil seviyelerini geliştirmek, farklı ülkelerin kültürlerini tanımalarına olanak sağlamak, yeni insanlarla tanışıp iletişim kurmalarını desteklemek gibi amaçlarla öğretmen kadromuzla Erasmus projeleri yazıyoruz. Ulusal Ajans tarafından onaylanan projelerde karşılıklı ziyaretler düzenlediğimiz AB ülkelerinin öğrenci ve öğretmenleri ile iletişim sonucu öğrencilerimize yeni bakış açıları kazandırıyor, vizyonel, öz güven sahibi bireyler yetiştiriyoruz.

TEKNOFEST PROJELERİ

Her fırsatta teknoloji ve inovasyonun önemini vurgulayarak ve teknoloji okulu olmanın avantajlarını kullanarak katıldığımız TEKNOFEST projeleriyle öğrencilerimizin STEM+A alanlarına ilgisinin artmasını sağlıyoruz. Bilim, teknoloji, mühendislik, matematik gibi alanlarda gelişimi teşvik edip destekliyor ve öğrencilerimizin türlü değişkenleri bir araya getirerek hayata geçirdiği ürünleri insanlık yararına sunmalarının haklı gururunu yaşıyoruz.

TÜBİTAK PROJELERİ

Bilim ve teknoloji yolculuğunda ilerleyen öğrencilerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde etmelerini, özgüvenlerinin artmasını, sorunlar karşısında çözüm üretme potansiyellerini geliştirmesini hedefleyerek TÜBİTAK projeleri üretiyoruz. Öğretmen ve öğrenci etkileşimiyle oluşturduğumuz proje gruplarımızla her yıl proje yazma, laboratuvarlarda gözlem yapma, ekip olarak çalışma fırsatı elde ediyoruz.

E-TWİNNİNG PROJELERİ

Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullar ile İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmak amacıyla e-Twinning projeleri yazıyor; ortaklarımızın projelerine katılım sağlıyoruz. Öğretmenlerimiz koordinatörlüğünde öğrenci gruplarımızla yazdığımız ve her yıl farklı deneyim ve projelerle katıldığımız, her basamağında öğrencinin merkezde olduğu iş birlikleri oluşturuyoruz. Böylece öğrencilerimizin yaratıcılıklarını geliştirmelerini, dünya çapında gelişmeleri görmelerini ve uygulamalar hakkında fikir sahibi olmalarını destekliyor ve vizyonlarını genişletiyoruz.

MESAFİKİR YARIŞMASI

Yenilikçi iş fikirlerini sektörün önde gelen iş insanları ile buluşturduğumuz MESAFİKİR yarışması ile topluluk karşısında kendini iyi ifade edebilen, donanımlı, üreten, düşünen, düşündüğünü rahatlıkla sergileyebilen öğrencilere derece ödülleri ve burs destekleri sunuyoruz. Geleneksel hâle getirdiğimiz, tamamen okulumuza özgü olan, MESAFİKİR adını verdiğimiz fikir yarışmasıyla sadece öğrencilerimize değil çevre okul öğrencilerine de fırsat eşitliği sağlıyoruz. Grupların bir danışman öğretmen ve 3 öğrenciden oluştuğu, parlak fikirlerin sahnede uçuştuğu, rekabetin zirve yaptığı, sektörün tanınan isimlerince değerlendirmenin yapıldığı fikir yarışmasıyla bir iş fikri olan her öğrenciyi fikrini hayata geçirebilecek vizyona ve olanaklara kavuşması için destekliyoruz.

TEKNOLOJİ SERGİLERİ

Bilişim teknolojileri, makine ve tasarım teknolojileri ve endüstriyel otomasyon teknolojileri (mekatronik) bölümlerinin bulunduğu okulumuzda öğrencilerimizin derslerde edindikleri bilgileri kullanarak ürettikleri projeleri sunmaları için teknoloji sergisi düzenliyoruz. Öğrencilerimiz, ürün hazırlama süreçlerinde teknik derslerinde edindiği bilgilerin yanı sıra matematik, fizik, kimya gibi akademik derslerdeki bilgilerini de kullanma fırsatı elde ediyorlar. Ayrıca bireysel ya da takım olarak hazırladıkları ürünlerini tanıtarak sunum becerilerini de geliştiriyorlar. Ürünlerinin ne işe yaradığını, hangi amaçla üretildiğini, hangi sorunlara çözüm getirdiğini akran ve arkadaşlarına anlatarak sosyal becerilerini de geliştirme fırsatı buluyorlar.

BİLİM ŞENLİKLERİ

Fizik, kimya, biyoloji derslerinin kazanımlarına dönük deneyleri sergilediğimiz Bilim Şenlikleri ile öğrencilerimizde kalıcı öğrenmeyi sağlıyoruz. Fen bilimleri alan öğretmenlerimizin düzenlediği bilim şenlikleri ile haftada bir saat laboratuvarda gerçekleştirdiğimiz derslerimizi sene sonunda tüm öğrencilerimizin sunum yapacağı bilim şenliği ile pekiştiriyoruz. Bilim ve teknoloji odaklı bir okul olarak düzenlediğimiz şenliklerde öğrencilerimizin yeni bilimsel gelişmelere uygun olarak hazırladıkları birbirinden renkli deney gösterileri ile hem uygulamalı öğreniyoruz hem de görsel hafızamızı güçlendirip öğrenmeyi kolaylaştırıyoruz.