Geri

Okulda Yaşam

AnaSayfaOkulda Yaşam

Güne Merhaba ve Sabah Sporu

Çocuklar 08.00-09.00 arasında servis araçları ile veya anne ve babaları ile okulumuza ulaşırlar. Okulumuzun danışma bölümünde Anaokulu nöbetçi öğretmenimiz tarafından karşılanarak sınıflarına alınırlar. Günümüz, öğrencilerimizi gözlemlediğimiz ve onların da rahatladıkları Serbest Zaman Etkinlikleri ile başlar. İlgi köşelerinde (evcilik, fen-doğa, müzik, sanat, kitap, kukla köşeleri) oyunlar oynar, resim yapar, oyun hamurlarına şekiller verirler. Çocuklarımız, saat 09.00’da tüm çocuklarımızın gelmesi ile birlikte şarkılar eşliğinde sabah egzersizlerini yaparak güne zinde başlarlar. Ardından çember zamanında hava durumu, takvim, mevsim, güncel olaylar ve duygu durum paylaşımlarıyla eğitim akışı başlar.

 

Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı

Çocuklarımız, saat 09.20’den itibaren el temizliğinden sonra kahvaltı yapmak için anaokulumuzun yemek salonuna geçerler. 12.00’den itibaren öğle yemeği, 15.00’ten itibaren ikindi kahvaltısı için anaokulumuzun yemek salonuna geçilir.

Çocuklarımız için beslenme uzmanı ve diyetisyen denetiminde özenle hazırlanmış, kalorileri dengelenmiş, sağlıklı ve lezzetli öğünler ile beslenirler. Kahvaltı ve yemek ortamları bizler için keyifli beslenmenin yanı sıra sosyal öğrenme yoluyla yeme içme alışkanlıklarımızı kazandığımız doğal öğrenme ortamlarımızdandır. Çocuklarımızla bireysel ilgilenirken ana hedefimiz yemek seçmeden dengeli beslenme alışkanlığı kazanması ve yemek yeme becerisini yaşam becerileri arasına katmasıdır.

 

Gün Sonu – Eve Dönüş

Programda yer alan birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklere katılarak keyifli bir gün geçiren çocuklarımız için 16.30’dan itibaren eve gidiş hazırlığı başlar ve okul servisi ile giden çocuklarımız, saat 17.00’da servislere geçiş yaparlar. Anne babaları ile evlerine dönen çocuklarımız da 17.00’de okuldan alınır. Çalışan velilerimiz için çocuklarımız, saat 18.30’a kadar nöbetçi öğretmen gözetiminde eğlenceli etkinliklere devam ederler.