Geri

BAŞARILARIMIZ

Okulumuz öğrencilerinin başarıları

Tunahan Remzi ENGİNAR
Technische Universität Clausthal Elektirik Elektronik Mühendisliği
Selcan AYDOĞDU
Türk Alman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
Tuncay Özbaş
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

Lütfen Bilgi veya Randevu almak için formu eksiksiz doldurun.

Haftaiçi : 09:00 - 17:00 arası Cumartesi Günü 16:00'a kadar tercih edebilirsiniz.

Neden Mesafe?

Geleceğiniz bizimle şekillensin.

Yaklaşan Etkinlikler

04
Haz
Mesafest
Mesafe Koleji
30
May
MesaFikir Final
Mesafe Koleji
TÜM ETKİNLİKLERİ GÖR

2024 Etkinlikleri

2024 Tüm etkinliklerini görmek için hemen tıklayın.

HABERLER ve DUYURULAR

Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” sözlerinin tarih sayfalarına altın harflerle işlendiği zafer… Vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanı… Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim, kararlılık ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi… Vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir gün…

Türk tarihinin yeniden yazıldığı, tarihin mihenk taşlarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi 109. yılında okulumuzda büyük bir heyecan ve coşku ile kutlandı. Bu zaferde başarıları ve fedakârlıkları yadsınamayacak şehitlerimizin ve Atamızın huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımızı da büyük bir coşkuyla okuduk. Hemen beraberinde gelen günün anlam ve önemine uygun şiirler, oratoryo ve tarihsel dramatizasyonlarla etkinliğimizi taçlandırdık. Ayrıca güne anlam kazandıran, bizi onure eden kurumumuzda misafir ettiğimiz gazilerimizle yaptığımız sohbetler ve onlardan edindiğimiz tecrübeler de günün anlamını idrak etmemizi kolaylaştırdı.

İnanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaratılış kahramanları olan tüm şehitlerimizin ve Atamızın ruhu şad olsun.

Evrenin veya olayların bir bölümünü ele alıp, çeşitli metotlardan yararlanarak gerçeğe uygun bilgiler elde etmeye bilim denir. Bu tanımdan yola çıkarak başlattığımız bilim şenliğimizde bilim adına köklü çalışmaları olmuş ve bilimin çeşitli alanlarında ön plana çıkmış Marıe Curie, Aziz Sancar, Albert Einsteın, Gregor Mendel, John Dalton, J.J. Thomson gibi isimler bizi karşıladı. Hemen beraberinde tüm gün boyunca süren heyecanla beklediğimiz deneylere öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte imzamızı attık. Jelibon dansı deneyinden tsunami deneyine tsunami deneyinden alev dansına ve daha nice çeşitli ve renkli deneyler Mesafe Koleji sahnesinde ve bahçesinde yerini aldı. Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin adeta içindeymişiz hissini veren planetaryum da görülmeye değerdi. Hayal gücümüzle bilimi ve teknolojiyi birleştirerek ortaya çıkardığımız deneyler okulumuzu şenlendirdi.

Umut dolu yarınlarımızın mimarı, geleceğimizin ışığı, barışın ve kardeşliğin elçileri olan öğrencilerimiz ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Mesafe Kolejinde coşkuyla kutladık.

Milli egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın tüm dünyaya ilan edilişinin ilk adımı olan TBMM’nin açılışının 104. yıldönümünde tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun.

Videolarımız