Blog

MY CAREER PLAN E TWINNING PROJECT

Okulumuzda “MY CAREER PLAN” isimli e twinning projesi 2024 Yılı Ocak ayından itibaren yürütülmeye başlanmıştır. Haziran ayında tamamlanması planlanmaktadır. Projede toplam 16 öğretmen( 9 Türkiye, 2 İtalya,2 Romanya, 3 Yunanistan) ve 150 öğrenci yer almaktadır. Okulumuz Fizik Öğretmeni Emine Kutlu, kurucusu olduğu projede 9 öğrencisiyle çalışmaktadırlar. Projede, lise öğrencilerinin meslek seçimlerinde onlara yön göstermek ve meslekler hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanmaktadır. Proje sonunda öğrencilerin hayat boyu kendilerini mutlu edecek mesleğini seçmeleri beklenmektedir. Farklı faaliyetlerle ve diğer branşlarla iş birliği yapılacak, yapay zeka araçları ve web 2 araçlarını öğrenmelerini, kendilerine olan özgüven ve İletişim becerilerini geliştirmelerini, öğrencilerimizin hem akademik hem sosyal hayatlarında başarılı olmalarını hedefliyoruz.

Projemiz başladığından beri aşağıdaki çalışmalar gerçekleştirilmiştir:

* Proje öğretmenleri twinspace de kendilerini tanıtıcı yazılar yazmışlardır.

*Okul tanıtım yazılarını oluşturmuşlardır.

* Öğrencilerimiz padlette kendilerini tanıtmışlar, farklı  yapay zeka ve web 2 araçları ile avatar karakterlerimi yaratıp twinspace sayfasına yüklemişlerdir.

* 15 Şubat 2024 tarihinde zoom üzerinden çevrimiçi öğretmen tanışma toplantısı yapılmıştır. Öğretmenler hem tanışıp sohbet etmişler hem de proje faaliyetlerinin görev dağılımını yapmışlardır.

* Projeye ait sosyal medya hesapları açılarak aktif şekilde bu hesaplar kullanılmaktadır.

* Şubat ayında çeşitli yapay zeka ve web 2 araçlarını kullanarak öğrenciler proje logolarını tasarlayacak ve projenin logosu belirlenecektir.

* Ayrıca e safety etkinlikleri yapılarak 6 Şubat Güvenli İnternet Günü kutlanacaktır.

* Faaliyetlere verimli ve keyifli bir şekilde devam edilecektir