NO STRESS, YES SUCCESS E TWINNING PROJECT

Okulumuzda "NO STRESS, YES SUCCESS" isimli e-twinning projesi 2024 Yılı Ocak ayından itibaren yürütülmeye başlanmıştır; mayıs ayında tamamlanması planlanmaktadır.

Okulumuzda “NO STRESS, YES SUCCESS” isimli e-twinning projesi 2024 Yılı Ocak ayından itibaren yürütülmeye başlanmıştır; mayıs ayında tamamlanması planlanmaktadır. Projede toplam 13 öğretmen (9 Türkiye, 2 Fransa, 2 Romanya) ve 78 öğrenci yer almaktadır. Mesafe Teknoloji Lisesi Fizik Öğretmeni FULYA SÖNMEZ ve 6 öğrencisi ortak olarak projede çalışmaktadırlar. Projede günümüzün en önemli sorunlardan biri olan stres faktörleriyle baş etme yöntemlerini öğrencilerimizin öğrenmeleri ve başarıya evet diyerek daha mutlu ve başarılı bireyler olmaları amaçlanmıştır. Farklı faaliyetlerle ve diğer branşlarla işbirliği yaparak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bir nebze de olsa stresten uzak kalmalarını, web2 araçlarını öğrenmelerini, özgüven ve İletişim becerilerini geliştirmelerini, öğrencilerimizin hem akademik hem sosyal hayatlarında başarılı olmalarını hedefliyoruz.

Projemiz başladığından beri aşağıdaki çalışmalar gerçekleştirilmiştir:

* Proje öğretmenleri, twinspace’de kendilerini tanıtıcı yazılar yazmışlardır.

* Okul tanıtım video/sunum ve yazılarını oluşturmuşlardır.

* Öğrencilerimiz, padlet’te kendilerini tanıtmışlar; farklı web2 araçları ile avatar karakterleri oluşturup twinspace sayfasına yüklemişlerdir.

* Google form’da öğrenci-öğretmen-veli proje ön anketleri düzenlenip uygulanmıştır.

* 28 Ocak 2024 tarihinde twinspace’de çevrim içi öğretmen tanışma toplantısı yapılmıştır. Öğretmenler hem tanışıp sohbet etmişler hem de proje faaliyetlerinin görev dağılımını planlamışlardır.

* Projeye ait sosyal medya hesapları açılmıştır; aktif şekilde bu hesaplar kullanılmaya devam edilmektedir.

*Şubat ayında çeşitli web2 araçlarını (canva, logomaker vb.) kullanarak öğrenciler proje logolarını tasarlayadılar ve Google form’da hazırlanan anketle projenin logosu belirlendi.

* e-safety etkinlikleri yapılarak 6 Şubat Güvenli İnternet Günü kutlanmıştır.

make-a-twinning-live